"Nabitý" závěr školního roku

Není tomu dlouho, kdy jsme žáky přivítali v novém školním roce a těšili se na spoustu nových zážitků, které jsme měli před sebou. Celý školní rok nám utekl jako voda a máme tu opět letní prázdniny. Před prázdninami jsme toho však ještě stihli hodně zažít, protože celý měsíc červen byl nabitý nejrůznějšími akcemi, však posuďte sami.

Plavání

V červnu jsme absolvovali výuku plavání. Jedná se o intenzivní plavecký kurz, který probíhá během 14 dní. Již druhým rokem se o nás staraly lektorky z Plaváčku. Plavat každý den bylo pro děti náročnější, ale plavecké pokroky na sebe nenechaly dlouho čekat. Děti plavání bavilo, lekce probíhaly hravou formou. Paní lektorky naše žáky často chválily, že dlouho neučily tak hodné a šikovné děti.

Odpoledne pro předškoláky

V polovině června jsme tradičně přivítali ve škole předškoláky s jejich rodiči. Během našeho setkání se děti mohly seznámit se školním prostředím, pohlédnout si třídy a vyzkoušet si různé pomůcky. Společně jsme počítali a hráli „školácké“ hry. Na závěr odpoledne   samozřejmě nechyběla zasloužená odměna. Už se moc těšíme až v září přivítáme 10 nových prvňáčků.

Školní výlet

V posledním školním týdnu jsme vyjeli na školní výlet. Tento rok jsme se podívali do Muzea nové generace ve Žďáře nad Sázavou, kde jsme mohli zhlédnout interaktivní prohlídku, která se týkala areálu bývalého kláštera, Zelené hory a dalších památek a zajímavých předmětů. Poté jsme se vydali do Pekla. Někdo se teď možná lekl, ale náš výlet do Pekla nebyl vůbec hrůzostrašný.  Absolvovali jsme prohlídku v Pekle Čertovina nedaleko Hlinska. Naší průvodkyní byla čertice Vikulda, která nám ukázala celé peklo, seznámila nás s dalšími čertíky, a dokonce nás zavedla i k samotnému Luciferovi. Celá prohlídka byla zábavná a velice vtipná, v tomto pekle mají opravdu veselo. Naštěstí si čertíci žádné děti nenechali, tak jsme se mohli v plném počtu vrátit zpět do Rozsoch.

Spaní ve škole

26. června proběhla v naší škole Noc s Andersenem. Noc, na kterou se děti těšily už dlouhou dobu, protože spaní ve škole milují. Odpoledne jsme zahájili na školní zahradě, kde děti, v rámci vědomostní a dovednostní hry, musely plnit různé úkoly na jednotlivých stanovištích. Na každém stanovišti dostaly po úspěšném zvládnutí úkolu kousek mapy. Na závěr, až měly všechny části, tak je mapa dovedla k pokladu.
Nechybělo tradiční opékání špekáčků a večer jsme si dokonce objednali pizzu. Po setmění jsme se nachystali ke spánku a převlékli se do pyžam. Před spaním jsme si ještě zatancovali na pyžamové diskotéce. Tanec nás dokonale unavil, tak šup do spacáků a spát.

Druhý den jsme společně posnídali, pověděli si, co se komu zdálo a vydali se ven za sluníčkem na „šipkovanou“ – procházku, na které menší děti připravily trasu pro jejich větší kolegy. Komu by se taky chtělo sedět v lavici, když už je venku tak krásné letní počasí.

Vysvědčení

V pátek 28. června jsme se naposledy v tomto školním roce sešli ve škole. Po slavnostním předání vysvědčení jsme se ještě rozloučili s našimi páťáky. Přejeme jim spoustu studijních úspěchů na nových školách a nové bezvadné kamarády.

Všem dětem přejeme krásné a pohodové prázdniny!

AJ

8.7. 2024