Leden ve škole

Konec prvního měsíce v roce a zároveň posledního měsíce prvního pololetí školního roku byl z našeho pohledu velice slavnostní. Vydali jsme se do Kulturního domu v Bystřici nad Pernštejnem na divadelní představení. Tentokrát na nás čekala hudební pohádka Ledové království 2, kterou pro nás, okolní školy a školky, nastudovalo Divadlo Beze Jména pod vedením paní Martiny Podsedník Olivové. Představení divadelního souboru navštěvujeme pravidelně a vždy je inscenace úžasná. To platí i pro nejnovější divadelní pohádku. Ledové království 2 navazuje na příběh sester Anny a Elsy, které se vydají na další společné dobrodružství, při kterém odhalí nejedno rodinné tajemství. Moc se nám líbily dětské herecké výkony, zpěv a hudební doprovod. Jsme zvědaví, co si pro nás malí herci připraví příště.

Poslední lednový den byl plný očekávání, a to hlavně u prvňáčků. Čekalo je totiž předávání prvního školního vysvědčení. Již od rána byli celí natěšení a už se nemohli dočkat, až svoje první vysvědčení budou držet v rukách. Všichni prvňáčci se první pololetí moc snažili, byli velice šikovní, a tak se na vysvědčení mohli radovat ze samých jedniček. Ale i jejich starší spolužáci si odnesli krásná vysvědčení. Za celopololetní píli a snahu byli také odměněni.

Před jarními prázdninami bylo ve škole také veselo. Slavili jsme masopustní karneval. Děti se nám proměnily ve všelijaké bytosti – kostlivce, kovboje, princezny, sportovce a další postavičky. Tak zvesela jsme tancovali, že jsme mnohdy nemohli ani popadnout dech. Celý karnevalový den jsme si pěkně užili a těšíme se na další akce, které nás ve škole ve druhém pololetí čekají.

AN

23.2. 2024