Školou chodí Mikuláš

O Mikulášovi slyšeli určitě všichni. Každému se při vyslovení tohoto jména před očima vybaví postava v dlouhém plášti, s dlouhým bílým vousem.
Jedna z nejstarších legend, která se o Mikulášovi vypráví je ta, kdy Mikuláš zachrání chudou rodinu, která již nemá peníze na živobytí, a právě Mikuláš jim tajně jednoho večera hodí do okna tři měšce plné zlaťáků a tím je zachrání.

Svátek sv. Mikuláše se stal pro naši školu neodmyslitelnou tradicí, o kterou se starají žáci páté třídy. A tak tomu bylo i letos. V úterý 5.12. dopoledne naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů. Během návštěvy tříd vždy Mikuláš promlouval k dětem a četl z Knihy hříchů. Obzvlášť domlouval zlobivcům, kteří by se měli polepšit. Poté si je vzali do parády čerti, zatímco hodní andělé rozdávali sladké odměny. A protože naše děti zlobí jen trošičku, nemusely se moc bát a návštěvu Mikuláše s jeho družinou si velmi užily......

6.12. 2023