Co přinesl měsíc říjen

Co se týče různých akcí, byl měsíc říjen na naší škole velice pestrý.
Hned druhý říjnový den jsme si zajeli do Žďáru nad Sázavou vyzkoušet své cyklistické dovednosti na místním dopravním hřišti. Celé hřiště je prakticky tak trochu zmenšeným modelem našich silnic a ulic, včetně dopravních značek. Sluníčko krásně svítilo a tudíž nám nic nebránilo, si jízdu na kole užít.

O několik dní později jsme opět zavítali do Žďáru nad Sázavou, tentokrát do Regionálního muzea města Žďáru nad Sázavou na Tvrzi. Zde jsme si prohlédli výstavu s tajuplným názvem „Černí rytíři našich lesů“. Výstava nás zavedla do lesů, luk a polí, kde se můžeme setkat s černou zvěří, s divokými prasaty. Seznámili jsme se s jejich způsobem života, chováním, mysliveckou latinou a mnoha dalšími informacemi. Měli jsme štěstí na paní průvodkyni, která dokázala o zvěři vyprávět velice poutavě a pro děti měla nachystané i drobné úkoly.
Po návštěvě muzea jsme pokračovali na prohlídku 5. ZŠ Palachova, kde nás uvítal sympatický pan učitel Mgr. René Filip, který nás ochotně provedl celou školou. Ukázal nám moderní vybavení školy, včetně 3D tiskárny, odborné učebny, tělocvičny a jídelnu, ale také venkovní arboretum. Dětem se ve škole moc líbilo. Nakonec však přece jen rády odjížděly zpět do naší malé školičky.

Hned další týden jsme si zajeli do Nového Města na Moravě na divadelní představení brněnského divadla Věž. Bráškové Brumda s Čmeldou se probudili po dlouhém zimním spánku a nejvíc ze všeho mají chuť do zpěvu. A tak přijeli dětem zazpívat.

A konečně nastal poslední říjnový den a s ním spojená oslava svátku Halloween. Od rána se to ve škole hemžilo strašidly. Čarodějnice a čarodějové, příšerní kostlivci, upíři, mumie, pavoučí dámy s drdůlky a pavouky ve vlasech a další úděsné příšery. Všechny tyhle osůbky se s radostí pustili do plnění halloweenských úkolů. Proběhla bojová hra, výroba kostlivce i soutěž o nejlepší masku. A protože Halloween je anglosaský lidový svátek, nesmíme zapomenout také na naše Dušičky. Jako každoročně jsme zavítali na místní hřbitov a zapálením svíček zavzpomínali na naše drahé zesnulé.

Máme za sebou dva školní měsíce. Ale i když jsme ve škole, nemusíme přece jen sedět v lavicích.
;-)

13.11. 2023