Dopravní výchova v terénu

Dopravní výchova je nyní často zmiňovaným pojmem. Dostává se mezi učivo všech ročníků. Jenže teoretická příprava nestačí. A proto jsme se po podzimní pauze začátkem června s žáky všech ročníků vydali na Dětské dopravní hřiště do Žďáru nad Sázavou.
Na místě nás přivítala paní Pocková, která se hned ujala starších žáků. Společně si v učebně prošli dopravní teorii. Poté si děti ze 4. ročníku ověřily testem své vědomosti. Všechny jej úspěšně zvládly, a tak se mohly radovat ze získaného Průkazu cyklisty. Mladší žáci se s dopravní výchovou seznamovali pomocí výukových videí a stihli i tematickou omalovánku.

Všechny děti trénovaly jízdu na kole a dopravní situace na klasických cvičných silnicích a křižovatkách, ale třeba i na kruhovém objezdu či železničním přejezdu.

Věříme, že pěkně strávené dopoledne bylo pro děti přínosné a přispělo ke zlepšení jejich dopravní bezpečnosti na silnici.

ZŠp

12.6. 2023