Překvapení pro děti

První červnový den patří dětem, proto jsme také ve škole s dětmi jejich svátek hezky oslavili. Letos to byla oslava v opravdu divokém rytmu. Navštívili jsme hudební vystoupení s názvem „Rytmus v nás“ v Kulturním domě v Bystřici nad Pernštejnem . Své bubenické umění nám předvedl pan Ivo Batoušek se svým souborem Jumping Drums. Pan Batoušek nás seznámil s historií bubnů a vyprávěl nám spoustu poutavých příběhů, které zažil během koncertování či při práci s dětmi. Vyzkoušeli jsme si vytleskávat základní rytmy a společně jsme vytvořili velkou bubenickou kapelu. Obzvláště se nám líbily předvedené hudební ukázky, které nás nenechaly v klidu sedět. Uvidíme, zda do budoucna některé z našich dětí také zvolí dráhu bubeníka.

Po koncertě jsme byli celí rozžhavení. Zchladili jsme se tedy sladkou zmrzlinou a plní energie jsme se vydali po vlastních nohou zpátky do Rozsoch. Po cestě nás čekalo hledání ukrytých indicií, které nás na závěr cesty dovedly k zaslouženému pokladu.

Celý den jsme si pěkně užili a těšíme se na další školní dobrodružství, která nás ještě do začátku prázdnin čekají.

AN

12.6. 2023