Bezpečně na kole

Jak jezdit na kole bezpečně si děti připomněly v rámci celorepublikového projektu Bezpečně na kole, který probíhá ve spolupráci s BeSiPem.  Lektoři tohoto projektu k nám přijeli z nedalekého Domu dětí a mládeže v Bystřici nad Pernštejnem. Děti si pod jejich vedením zopakovaly, jak se zachovat v neočekávaných situacích a seznámily se se základními bezpečnostními pravidly, jejichž součástí je například správné vybavení a kontrola stavu kola před jízdou, včetně funkčnosti brzd. Zhlédly krátký výukový film o bezpečném chování na kole, poznávaly dopravní značky, vyzkoušely si správné nasazení přilby na kolo a zahrály si dopravní hru. Správné nasazení a upnutí přilby může dětem, ale i dospělým, zachránit život.

Cyklistika má pozitivní vliv na naše zdraví, ale na druhé straně by si měl každý při usednutí za řídítka uvědomit, že cyklisté jsou s chodci na silnicích nejohroženější skupinou.

17.4. 2023