Bezpečný internet a Svět z ptačí perspektivy

1. duben nebyl jen dnem aprílových žertíků, kterými děti nešetřily, ale byl dnem i velice poučným. Naši školu navštívila Ing. Martina Zelená a Bc. Tomáš Šmol s besedou se dvěma tematickými okruhy:  Bezpečný internet a Svět z ptačí perspektivy.

V první části se děti rozdělily do dvou skupin podle věku a každé skupině byla beseda přizpůsobena přiměřeně věku.

V úvodu jsme se dozvěděli odpověď na otázku: Co vlastně ten internet je? Že je to celosvětový systém propojených počítačových sítí. Dále také, co se díky internetu dozvíme. Ve vyšších ročnících se žáci dozvěděli více o pravidlech a zásadách chování v internetovém světě, pracovali s pojmy silné heslo, tajné kódy, dvoufázové ověření, zálohuj a aktualizuj.

Různé situace jsme si mohli představit pomocí příběhů, které jsme vyslechli a velice nás zaujali.

V závěru této části si mladší žáci vyplnili pracovní list, starší žáci dostali kvíz.

Přehoupli jsme se do druhé poloviny a už na nás čekalo povídání o inovativní technologii, nových trendech. Drony! Už víme, jak fungují, co umí, k čemu se využívají. Shlédli jsme i ukázkové přelety.

Závěrem na nás čekalo překvapení. Mohli jsme tuto technologii vyzkoušet. Vyběhli jsme před školu a už jsme sledovali vzlet dronu, který se proletěl nad školou. Po jeho přistání jsme se vrátili do třídy a celou „akci“ jsme měli možnost vidět v podobě videa. Byl to skvělý zážitek pro nás všechny.

Dostali jsme slib, že se k nám do školy lektoři vrátí s lepším počasím a natočíme nějaké delší video. Neotřelá perspektiva ptačího pohledu nás tak očarovala, že už teď se nesmírně těšíme.

ZŠp

12.4. 2022