Den jazyků

Den jazyků u nás ve škole

Dne 26. září jsme na naší škole slavili Den evropských jazyků. Tradiční výuku jsme vyměnili za projektový den a netradiční poznávání evropských zemí.

Na začátku jsme si popovídali o tom, proč se učíme cizím jazykům a jaké zkušenosti z cizích zemí mají jednotliví žáci. Následně žáci pracovali v malých skupinkách. Nejprve měli za úkol složit puzzle Evropy a následně si procvičili slovíčko „dobrý den“ v různých evropských jazycích jako je např. němčina, polština, italština, francouzština, španělština apod. Ke každé zemi jsme si připomněli její vlajku, promítali jsme si fotografie známých kulturních a turistických cílů a řekli zajímavé informace.

Předposledním úkolem bylo hledání lístečků s daným názvem v 5 různých jazycích. Tento úkol dal žákům zabrat, ale nakonec se ho všem podařilo splnit.

Na závěr si všichni zahráli pohybovou hru BU-KU-HU.

Věřím, že se tento den líbil, a že si ho všichni užili.

3.10. 2019