Matematický klokan

Koncem března žila naše škola soutěží Matematický klokan. Děti od druhé do páté třídy, řešily nelehké úkoly z logiky, prostorové představivosti a taky trošku z matematiky. Kategorie CVRČEK je určena pro žáky druhé a třetí třídy. S největším počtem bodů se na předních místech umístili: Daník B., Maruška B. a Viktorka P.

Žáci čtvrtých a pátých tříd soutěží v kategorii KLOKÁNEK. Na stupně vítězů se svým výkonem dosáhl Michael B., František H. a Julie S. Vítězům blahopřejeme!

Mezinárodně koordinovaná soutěž Matematický klokan byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. V České republice byla soutěž Matematický klokan poprvé vyhlášena v roce 1995.

17.4. 2024