Ostatkový karneval

Masopust je období mezi svátkem Tří králů a Popeleční středou, kdy začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi. Nejvíce se slaví poslední tři dny. Říká se mu také ostatky, voračky, fašank či končiny. Pořádají se hostiny, zabijačky, tancovačky a maškarní průvody.

I my jsme poslední den před jarními prázdninami měli ve škole karneval.  První dvě hodiny jsme se ještě věnovali výuce, ale i ta nebyla ledajaká.  Učili jsme se v maskách. Mohli jsme proto v lavicích vidět kočičku, kovboje, Harryho Pottera či Spider-Mana a mnoho dalších.

Po velké přestávce, kdy se děti posilnily, jsme se mohli naplno oddávat soutěžím a radovánkám. Děti se rozdělily do pěti soutěžních skupin a plnily karnevalové úkoly. Procvičily si u toho mysl, tělo i své dovednosti. Také si zahrály na Popelku při přebírání čočky a hrachu.

Nakonec se žáci dočkali i karnevalové diskotéky, na kterou se náramně těšili. Zjistili jsme, že ve škole máme samé úžasné tanečnice a tanečníky.

Celé dopoledne jsme si moc užil. A teď už hurá na prázdniny!

ZŠp

24.2. 2023