Přišel k nám Mikuláš ...

Prosinec se přiblížil mílovými kroky a s ním i tradice příchodu Mikuláše a nadělování dárků. Jako již tradičně zavítal i k nám do školy. Vzal si s sebou posilu v přítomnosti dvou čertů. Anděl s nimi letos nepřišel. Jako by věděl, že ho nejspíš nebude potřeba.
Od rána se děti Mikulášova příchodu nemohly dočkat. Každé zaklepání a zacinkání vyvolávalo paniku a hromadné zděšení. A pak tu byli! Některým dětem ztuhl úsměv. Čerti trošičku hubovali a hříšníky málem odnesli. I přesto byli na děti moc hodní. Dětem rozdávali balíčky s dobrotami a s poučením
o dobrém chování.

Postava sv. Mikuláše je opředena mnoha legendami. Legendy o Mikulášovi vyprávějí, že se nejvíce staral o lidi, kteří se ocitli v nějaké nouzi. Jednou zachránil před smrtí tři nevinně odsouzené muže, jiný příběh vypráví o třech měšcích zlata, které Mikuláš potají vhodil do okna, aby pomohl třem dívkám k věnu. Traduje se, že Mikuláš v období Vánoc prochází městem a obdarovává obydlí chudých. Klade jim přede dveře pozlacená jablka a ořechy. Přišel i k vám?

6.12. 2022