Výlet s objevováním světa aneb Jak to všechno funguje

Konec června se nezadržitelně blížil a my jsme se těšili na jednu z posledních školních akcí tohoto školního roku - dlouho očekávaný výlet do Brna. Počasí nám přálo, takže nic nebránilo tomu, abychom se ráno, týden před vysvědčením, vydali na cestu autobusem. Zamířili jsme rovnou do zábavního centra Vida, kde nás čekal výukový program „Principál těžiště“.
Do programu o těžišti se žáci zapojili přímo a všechny pokusy si vyzkoušeli na vlastní kůži. Zjistili, kdy jsou nejstabilnější a proč je těžší stát než chodit. Po programu nás čekala spousta atrakcí z oblasti vědy. Děti si mohly vyzkoušet více než 180 interaktivních exponátů, díky kterým zjistily, jak funguje svět kolem nás. Vyzkoušely si stav beztíže, zjistily, jak funguje lidské tělo, zkusily si moderování počasí a ti odvážnější i jízdu na kole ve výšce po laně. Čas se neúprosně krátil a my museli vyrazit směrem k Brněnské přehradě. Posilněni zmrzlinou a jinými dobrotami jsme nastoupili na očekávanou plavbu parníkem. Cesta parníkem rychle utekla a my se vydali stezkou do kopce na hrad Veveří, jeden z nejrozsáhlejších a nejstarších hradních areálů nejen na Moravě, ale i v celé České republice. Unaveni po celém dni jsme navštívili bufet na místním nádvoří, za občerstvení utratili zbytek peněz a odpočinuli si. A pak už honem domů, kde na nás netrpělivě čekali rodiče.
Výlet se vydařil a všichni jsme si ho náramně užili. A teď už hurá na prázdniny. Přeji všem krásné slunečné a odpočinkové prázdniny.

13.7. 2022