Dětský den trochu jinak

Konec školního roku už se kvapem blíží, prázdniny jsou za dveřmi, ale ve škole máme pořád co dělat. Na konci května jsme vyjeli do Bystřice nad Pernštejnem, kde jsme navštívili městské muzeum. Budova, kolem které běžně procházíme na náměstí, nás velice překvapila. Nevěřili byste, kolik skrývá zajímavých exemplářů spojených nejen s mikroregionem Bystřicko. Viděli jsme sbírku nerostů a hornin, ryby v akváriích, výstavu věnovanou těžbě uranu a mnoho dalších zajímavých věcí. Vyzkoušeli jsme si sedět ve staré dřevěné lavici a velký úspěch mělo i „klečení na hrachu“. Paní průvodkyně byly moc milé a krásně nám všechno vysvětlily. Po návštěvě muzea jsme také v rámci oslavy Dne dětí zhlédli v kulturním domě pohádku Tajemství staré
bambitky 2.

A oslavy Mezinárodního dne dětí pokračovaly. V pondělí 30. května jsme vyrazili do Žďáru nad Sázavou na dopravní hřiště. Naše návštěva byla rozdělena do dvou částí – teoretické a praktické.
Teoretická část probíhala v učebně, kde se dětí ujala paní učitelka Plocková. Děti si prohloubily své znalosti v oblasti dopravní výchovy. Také jsme si připomněli důležitost helmy při jízdě na kole a její správné nasazení, vybavení kola a vše o bezpečném pohybu v silničním provozu. Žáci 4. a 5. ročníku si nabyté vědomosti ověřili při testech. Po jejich úspěšném absolvování získali průkaz cyklisty.
Praktická část byla pro děti velice zajímavá. Silniční provoz v praxi na dopravním hřišti. Aby se děti s dopravním hřištěm dobře seznámily, prošly si ho nejprve jako chodci. Poté se děti staly řidiči kol a koloběžek. Žáci si vyzkoušeli jízdu na křižovatkách, semaforech i železničním přejezdu.
Odjížděli jsme s mnoha zážitky a s radostí z vydařeného dopoledne. Věřím, že si děti odnesly spoustu poznatků a v silničním provozu se budou chovat vždy zodpovědně.

Poslední květnový den jsme měli ve škole vzácnou „zvířecí“ návštěvu. Děti si do školy přinesly svoje domácí mazlíčky. Jistě si dokážete představit, jak bylo veselo. Na návštěvě jsme měli želvičky, morčátka, rybičky, a dokonce i holuby! Každý nám pověděl, jak se jeho zvířátko jmenuje, jak se o něj stará, co jí, nebo co má rádo. Následovala práce ve skupinách, různé soutěže či vědomostní kvíz. Celý den jsme si užili společně s našimi domácími mazlíčky a už se těšíme, jaká zvířátka přijdou, přiletí, či připlavou do naší školy příští rok.

AN a ZŠp

17.6. 2022