Čistá Vysočina 2022

V pátek 22. dubna 2022, přesně na Den Země, jsme se opět zúčastnili akce „Čistá Vysočina“. Vyzbrojeni plastovými pytli a reflexními vestami, jsme vyrazili sbírat odpadky kolem silnice. Menší děti šly s p. uč. Novotnou směrem na Albrechtice a větší děti s p. uč. Víchovou směrem na Dolní Rožínku. Cestou neunikl ostřížímu zraku našich žáků jediný odpadek. Při sběru jsme se všichni podivovali nad tím, co všechno lidé do příkopy vyhodí. Přitom na dané odpadky máme tříděné nádoby!  A proč lidé odpad netřídí? Inu, proč by to dělali? Není jednodušší vyhodit cokoli kamkoli, obzvlášť když vás u toho nikdo nevidí?

Máme radost, že jsme mohli udělat naše okolí o kousek hezčí. Počasí nám sice úplně nepřálo, přesto se celá akce stala velmi příjemnou vycházkou.

22.4. 2022