Výtvarné dílničky na ZŠ TGM

Začátkem listopadu jsme s radostí přijali pozvání Základní školy Tomáše Garrigua Masaryka v Bystřici nad Pernštejnem, kde pro nás přichystali výtvarné dílničky. Ranní cesta autobusem byla sice ospalá, ale zdárně jsme dojeli na místo. Paní učitelky a jejich pomocníci z 9. tříd nás přivítali a následně nám vysvětlili, co nás všechno čeká.

Hlavní náplní výtvarných dílniček byla výroba mýdla. Paní učitelka nás podrobně seznámila s postupem a byla nám „k ruce“. Práce to byla napínavá a pečlivá. Hlavně vybrat správnou barvu, formičku, vůni a další mýdlové doplňky. Netrvalo dlouho a celá třída voněla po pomerančích, růžích, borovicích, nebo dokonce po perníčcích. V neposlední řadě si děti vyrobily krásnou papírovou krabičku, do které své originální vlastnoručně vyrobené mýdlo mohly uložit.

Měli jsme možnost nahlédnout také do ostatních školních prostor. Paní zástupkyně Mgr. Romana Tomková nás po škole provedla. Ukázala nám tělocvičnu, odborné učebny, knihovnu a další prostory. Na závěr prohlídky každý dostal malý dáreček – záložku do knihy.

Celé mýdlové tvoření bylo pro nás velice zábavné. Jsme rádi, že jsme se mohli výtvarných dílniček zúčastnit a děkujme ZŠ TGM za pozvání. Děti odcházely s úsměvem na tváři a krásným voňavým dárečkem v kapse.

AN

18.11. 2022