Maškarní karneval

Huuuu! Abrakadabra!
Den před popeleční středou se ve škole konal maškarní karneval. Hned při vstupu do školy na vás mohla vyskočit čarodějnice, kovboj či jiná pohádková postavička. Také se často nestává, že vejdete do třídy a v lavicích jsou samá strašidla. By se jeden lekl! Naštěstí u nás ve škole byla jen samá hodná a pilná strašidla.
Jelikož o karnevalu má být veselo, s dětmi jsme se hned po ránu pustili do tvoření a z obyčejné pet lahve jsme vykouzlili krásného klauna, který se na nás po zbytek dne vesele usmíval.
Co by to ale bylo za karneval bez soutěží? Rozdělili jsme se na několik týmů a děti musely v soutěžích splnit různé karnevalové úkoly. Některé byly vědomostní, jiné sportovní nebo šlo jen o dovednost -  například najít po škole všechny poschovávané barevné papírky, či dokonce „padělat“ obraz, na kterém byl domeček se stromem. Záludnost tkvěla ve spoustě detailů, které bylo potřeba si zapamatovat, což vůbec nebylo snadné. A samozřejmě nechyběl ani tanec. Musím uznat, že máme ve škole samé úžasné tanečníky a tanečnice. Bravurně zvládli i tanečky s úkoly.
Karneval jsme si pěkně užili, pobavili se, zasoutěžili si, odměnili se dobrotami a už se těšíme na příště.

AN

15.3. 2022