Mezinárodní den dětí

Mezinárodní den dětí nevymizel z našich kalendářů ani letos. Svátek dětí, který se slaví v mnoha zemích světa, je Mezinárodním dnem dětí a obvykle se slaví 1. června. Ne jinak tomu bylo i v naší škole.
Bylo úterý, sluníčko nám pěkně hřálo a děti netrpělivě čekaly, až budou moci vyrazit. Kam? Přece ven do přírody - na šipkovanou. Starší děti si připravily pro ty mladší několik „namáhavých“ úkolů. Ještě nezapomenout křídy, tužku, nůžky a papír. Tak, konečně můžeme začít. A abychom to vše zvládli, posilnili jsme se ještě zmrzlinou v místí prodejně.
Vymyslet úkoly bylo celkem snadné, ale najít vhodné místo pro jejich splnění už tolik ne. A jak tak přemýšlíme a vymýšlíme, je nám druhá skupina v patách. Co teď? Musíme je zdržet! Naštěstí máme s sebou obrázek. Rychle rozstříhat, schovat a utíkat pryč. Vymysleli jsme ještě několik těžkých úkolů, abychom druhou skupinu zdrželi. Podařilo se. Možná až moc. Posledním úkolem bylo nás najít. Čekali jsme schovaní a málem jsme se nedočkali. Nakonec jsme všichni dorazili v pořádku do školy, i když trochu unaveni, ale plni dojmů.

Poselstvím Mezinárodního dne dětí je myšlenka - ať všechny děti mají šťastné dětství. Pro děti je tento den plný zábavy, volnějším dnem ve škole, prostě pohodový den. Můžeme tento den chápat jako neoficiální zahájení léta. Škola se chýlí ke svému konci, počasí začíná být příjemné, venku je teplo a děti se už velmi těší na prázdniny.

15.6. 2021