Období Vánoc v naší škole

Advent. V tomto období bylo letos hodně věcí jinak. A také jsme nemohli dělat některé věci, které máme rádi… Přesto tu bylo něco, na co se všichni těšili – Vánoce a s nimi vánoční prázdniny. Letos delší o 2 dny. A děti se jich nemohly dočkat.
Abychom si čekání alespoň trochu zpříjemnili, povídali jsme si a četli o Vánocích, vánočních zvycích, pranostikách a dozvěděli se spoustu zajímavostí. Věděli jste například, že v dávných dobách chodívala Peruchta, Klovavá bába či Ometačky…? Nebo že dětem v jiných zemích kromě Santa Clause nebo Dědy Mráze naděluje třeba Julemand, La Befana nebo Pére Noël?

U nás dárky dětem nosí Ježíšek. Poslední den školy před Vánocemi konečně přišel ten vytoužený den. Děti se sešly ve škole a než zazvonil zvoneček, krátily si čas vánočními zvyky – házely pantoflí, krájely jablíčka, připomněly si čarovnou moc kapřích šupin a jmelí, a také ochutnaly vánoční cukroví nabalené od maminek. Zazvonil zvoneček a nastal čas nadílky. Rozdávání dárků se, jak je už u nás ve škole tradicí, chopil nejstarší z „páťáků“ – letos Natálka S. a všichni se vrhli na rozbalování balíčků. Děti byly z dárků nadšené. Zajímavé dárky donesl Ježíšek i do školní družiny. Líbily se moc.

Na závěr jsme si všichni popřáli krásné Vánoce a šťastný rok 2021.
Pohodový a úspěšný rok i vám!!!

DV

12.1. 2021