Za tajemstvím jeskyní a exotickým ptactvem

Letos se děti od začátku června těšily na výlet do Moravského krasu a na pštrosí farmu. Obě exkurze byly završením projektových dnů, které proběhly bezprostředně před návštěvami. Vyjeli jsme brzy z rána sice s deštivým počasím, ale s o to větší radostí a nadšením. V  Moravském krasu jsme byli s předstihem, a tak si děti mohly nejprve nakoupit suvenýry a upomínkové předměty, neboť nás prohlídka jeskyní čekala až před obědem. Od Skalního mlýna jsme se nechali vláčkem dovést až k jeskyním, kde nás paní průvodkyně seznámila se spoustou zajímavostí o krápnících. Děti mohly obdivovat a vidět spoustu pozoruhodných krápníkových útvarů v různých podobách: např. anděla, medvěda, psa, nebo co jim jejich fantazie a představivost v nich dokázala vidět. Prohlídka jeskyní byla zakončena u propasti Macocha a pak už nás čekaly „lodičky“, na které se děti těšily ze všeho nejvíc. Cestu bludištěm řeky Punkvy jsme absolvovali opět s průvodcem, který nám řekl další zajímavosti a mohli jsme i vidět krásné krápníkové uskupení, např. tzv. Masarykův dóm. Moravský kras jsme opouštěli plni dojmů a nadšení.

Doubravice nad Svitavou, pštrosí farma to byl docela jiný zážitek. Zde se děti dozvěděly spoustu informací o nelétavých ptácích – běžcích, kteří mohou dosáhnout rychlosti až 50 – 70 km/hod. Také si mohly potěžkat velká pštrosí vejce a pohladit pštrosí mláďátka 2-3 dny stará. Na zpáteční cestě nás čekala sladká zastávka – výborná zmrzlina v cukrárně v Lysicích.

Děti si vše náležitě užily a už se těší na školní výlet v příštím školním roce.
Krásné prázdniny!!!

LK