Budoucí prvňáčci ve škole

Škola se nám po delší době otevřela, doslova celá ožila, a to jen díky dětem, které se mohly vrátit zpět do školních lavic. Všichni jsme moc rádi, že ve škole můžeme být, a i přes veškerá hygienická opatření je ve škole veselo.

Velkou radost nám udělalo, že jsme mohli začátkem června přivítat vzácnou návštěvu z mateřské školky – budoucí prvňáčky, které doprovázeli jejich rodiče. Každoročně se předškoláci chodí do školy podívat, aby se seznámili s budoucími učitelkami a školním prostředím. Letošní rok jsme se sešli v komornějším počtu, ale i tak jsme si to společně pěkně užili.

Děti měly možnost si celou školu prohlédnout a prozkoumat, také si mohly vyzkoušet, jaké to je sedět ve školní lavici. Nechyběly ani různé aktivity, pohybové hry a počítání na interaktivní tabuli. Ať už jsme počítali, psali či si povídali například o zvířatech, předškoláci plnili zadané úkoly s velkým nadšením. Na konci našeho setkání čekala na budoucí prvňáčky odměna. Každý si odnesl kufřík, ve kterém byla spousta věcí, které děti jistě brzy využijí při vyučování ve škole. A samozřejmě nechyběla ani nějaká ta sladkost.

Celé setkání jsme si všichni náramně užili. Předškoláci byli moc šikovní a veškeré aktivity a zadané úkoly zvládli na jedničku. Už se moc těšíme, až se v září ve škole společně zase setkáme.

AN

15.6. 2020