Halloween vs. Dušičky

Ve čtvrtek 31. října jsme slavili na naší škole Halloween.

Tento den děti zapomněly přijít do školy. Místo děvčat a chlapců se do naší třídy slétla všelijaká strašidla. Proto jste mohli při vstupu do školy potkat kostlivce, po chodbách se procházející čarodějnice, monstra, upíry či duchy. Tuto tajemnou atmosféru ještě umocňovaly zapálené dýně, svíčky a halloweenská výzdoba. Naštěstí i paní učitelky zůstaly doma.  Místo nich však tento den nastoupila čarodějnice, zombie a kostlivec.

Na úvod si strašidla připomněla, proč se slaví Halloween a vyslechla příběh o Jackovi a jeho lucerně. Následoval poslech a zpěv písničky „Trick or treat“.

Po té našim strašidlům vyhládlo, takže se všechna pustila do pečení halloweenských perníčků. A aby těch strašidel nebylo málo, přibyla k nim ještě další a to vyrobená z papíru.

Jelikož je Halloween původem keltský svátek a slaví se převážně v anglicky mluvících zemích, připomněli jsme si také naši tradici – Památku zesnulých aneb „Dušičky“. Velmi nás však mrzelo, že jsme kvůli nepříznivému počasí (hlavně silnému větru) nemohli jít letos zapálit svíčky našim zesnulým na hřbitov.

8.11. 2019