Školní rok utekl jako voda

Ještě máme v živé paměti, jak jsme si chystali aktovky na první školní den a už se blíží jeho konec. Jako pokaždé jsme se celý rok těšili na školní výlet. Letos jsme se vydali do ZOO v Brně, kde nás čekal poučný a zajímavý program s průvodcem, nazvaný Od rovníku k pólům. Nejdříve jsme byli pozváni do společenského sálu, kde nás pan průvodce provedl jednotlivými podnebnými pásy, pověděli jsme si, jak to tam vypadá, jaké je tam počasí, jaká zvířata tam žijí, jaké mají barvy a proč …. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Např. proč má žirafa tmavě fialový jazyk? Protože stále něco uzobává a olizuje, a jelikož žije v oblastech, kde silně pálí slunce, měla by jazyk velmi brzy spálený.

Poté nás vzal pan průvodce na procházku po ZOO, kde jsme se zastavovali u různých zvířat, vyprávěl nám o tom, jak žijí, co potřebují ke svému životu a spoustu dalších užitečných věcí. Zlatým hřebem výletu, ostatně jako vždy, byl rozchod žáků, kteří se vrhli na stánky se suvenýry a nadšeně utráceli. Cestou domů jsme se ještě zastavili v Předklášteří u Tišnova na vyhlášené zmrzlině. V parném počasí, které ten den bylo, nám zmrzlina přišla náramně vhod.

Ještě náš čekalo opékání špekáčků na zahradě školy, šipkovaná a jiné hry, divadelní představení Divadla bez jména, tentokrát Ledové království, a prázdniny už klepou na dveře.

Všem rodičům a dětem přejeme klidné léto plné hezkých zážitků, pohody a sluníčka a v září se budeme těšit na shledanou.

MT.

1.7. 2019