Toníkův hudební vláček

Předposlední březnový pátek k nám do školy přijel vláček. A ne ledajaký! Procestoval kus světa a zamířil k nám až z daleké Ameriky. Navštívil nás totiž pan Kubát s hudebním pásmem o Antonínu Dvorákovi. Povyprávěl dětem o jeho dětsví, prvních hudebních krůčcích i o jeho vášni pro vlaky. Dovezl s sebou i elektronické varhany, na které hrál různé hudební ukázky a děti hádaly, co hraje. Poslechli jsme si tak kousek Rusalky, Slovanských tanců, Novosvětskou symfonii a jiné krásné skladby. Jelikož jsme si o Antonínu Dvořákovi povídali s dětmi ve škole již dříve, přidali jsme si k našim původním vědomostem  nové a také jsme se naučili zpívat písničku Toníkův hudební vláček. Hudební ochutnávka nám velmi rychle uběhla a těšíme se na případné další setkání  s jiným hudebním skladatelem. Děkujeme.

MT

4.4. 2019