Po prázdninách opět v lavicích

Prázdniny, ostatně jako každý rok, velmi rychle utekly a září přineslo první školní den. Pro většinu žáků nic nového, pro prvňáčky velký den, dobrodružství, těšení se a navrch možná i nějaká ta obava. Na děti se těšily nejen všechny paní učitelky, ale i pan starosta, který je přišel přivítat a promluvit k nim. Jako každý správný host s sebou donesl  i dárečky na památku. Ve škole to vypadalo skoro jako na "Ježíška", děti dostaly navíc i stavebnice a kufříky s překvapením od Kraje Vysočina, pastelky a spoustu jiných drobností. Největším dárkem ale bylo, že vstoupili do řad školáků. Benjamínci, kteří si jistě brzy najdou prima kamarády, naučí se spoustu nového a budou se mezi nás těšit. Jim, ale i dětem sedávajícím ve školních lavicích o trošku déle, přejeme úspěšný školní rok, hodně jedniček,  fajn kamarádů a toho, že si mohou užívat pěkné školy, ve které je každým rokem čeká nějaké nové překvapení. Letos to byl nový barevný nábytek v třídách a nově vymalované stěny. Máme teď zelenou, žlutou a oranžovou třídu. Do které se děti budou víc těšit, zůstane na nich. Určitě ale nepohrdnou nově zatravněnou zahradou, altánkem a hřištěm, které ještě celý podzim mohou využívat. Přejeme jim, ať se jim letošní školní rok povede a rodičům přejeme mnoho trpělivosti, ale i radosti ze svých šikovných dětí.

MT

12.9. 2017